Strona główna Artykuły bukmacherskie Po czym poznać automaty do gry z najlepszymi szansami?

Po czym poznać automaty do gry z najlepszymi szansami?

806
0
PODZIEL SIĘ

Po czym rozpoznać, że dany automat daje nam największe szanse na wygraną? I czy w ogóle jest to możliwe w grze hazardowej?

Okazuje się, że tak. Są czynniki, które ustawiane są automatyczne i które decydują np. o wysokości wygranych (progresywny Jackpot zapewni wyższe wygrane, niż zwykły czy jego brak). Oczywiście, żadne z tych założeń nie zagwarantuje nam, że zakończymy grę z wysoka wygraną na koncie – ale z pewnością zwiększy nasze szanse.

A jak to mówią, szczęściu trzeba pomagać. Dlaczego więc nie pomagać mu, dobrze wybierając slot?

Darmowe automaty

Gdzie zacząć poszukiwania tego idealnego slota? Dobrym miejscem są darmowe automaty do gier online. To dzięki nim możemy ocenić nie tylko jakość wizualną i dźwiękową gry, ale czy stawiane przez nas zakłady są opłacalne pod względem wysokości wygranych.

Darmowe automat pozwalają także zapoznać się z poniższymi danymi, które są niezwykle istotne.

Volatility (zmienność)

Czym jest zmienność w grze slotowej? Chodzi o częstotliwość wygranych podczas rozgrywki oraz wysokość wygranych.

Niska zmienność oznacza automaty, które często wyrzucają linie wygrywające, ale są to wygrane o bardzo niskich lub średnich stawkach. Co w praktyce może oznaczać, że wygrane będą wręcz niższe od stawianych zakładów – a co za tym idzie, pomimo zbierania ciągle linii wygrywających, pula pieniędzy, którymi dysponujemy ciągle się zmniejsza.

Wysoka zmienność z kolei oznacza, że gra nie daje nam często linii wygrywających, ale jeżeli już na nie trafimy, to prawdopodobnie będzie to bardzo wysoka wygrana. W takich automatach również bardzo trudno trafić na gry bonusowe, ale jeżeli już zostaną uruchomione, to często skrywają wysokie nagrody. Minus? Podczas całej gry możemy ani razu nie trafić na grę bonusową i zaledwie kilka linii wygrywających – co również nie gwarantuje, że zakończymy rozgrywkę na plusie.

To, które volatility jest bardziej opłacalne, zależy tak naprawdę od naszej strategii gry.

Współczynnik trafień

Jest ściśle powiązany z volatility. Współczynnik trafień określa jak często możemy liczyć na wylosowanie linii wygrywających.

Podobnie jak w przypadku volatility, wysoki współczynnik trafień oznacza częste, ale małe wygrane. A małe wygrane, często są niższe od postawionych w zakładzie pieniędzy. Co na dłuższą metę, wiąże się z przegraniem wszystkiego – nawet jeżeli ciągle trafiliśmy na linie wygrywające. Automaty z wysokim współczynnikiem trafień, często się określane jako niestabilne.

Z drugiej strony, wysoki niski współczynnik trafień charakteryzuje automaty, które znacznie rzadziej losują linie wygrywające, ale z kolei częściej raczą gracza wysokimi wygranymi – niejednokrotnie przekraczającymi postawione zakłady. Te automaty określa się jako bardziej stabilne, ponieważ są bardziej przewidywalne i nie kuszą użytkowników częstymi, ale niewiele wnoszącymi wygranymi.

Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Najlepiej unikać automatów, które mają podejrzanie wysoki lub niski współczynnik trafień, w porównaniu do pozostałych dostępnych automatów.

RTP (Return to Player)

Jest to dokładnie wypłacalność danego slotu. Co prawda, nie oznacza, że podczas każdej gry dostaniemy wysoką wygraną, ale RTP określa, jaki procent postawionych zakładów może wrócić do gracza podczas długoterminowego grania.

Większość automatów do gier ma RTP na poziomie między 94% a 96%. I co istotne – nie opłaca się grać na automatach o niższym procencie. Co to znaczy w przeliczeniu na finansowe zakłady? Jeżeli gracz postawi 1 000 000 złotych przy RTP 96%, wróci do niego 996 000 złotych. W kasynie zostanie 4 tysiące złotych.

Jak widać, nie jest to żaden zysk dla gracza, nie wygrywa on więcej niż postawił – wręcz przeciwnie, jest na minusie. RTP określa bowiem, ile z postawionych pieniędzy do gracza wraca, a nie ile gracz dodatkowo wygra.

Na co uważać?

Czy są automaty, na które trzeba uważać? Lepiej omijać automaty stworzone pod modny serial, film czy grę komputerową. Często charakteryzują się niskimi wygranymi albo mają bardzo niski RTP, a ich popularność oparta jest o chwilową modę.

Jakie sloty wybrać?

Jeżeli nie masz żadnego pojęcia, jakie sloty wybrać, a wszystkie wokoło mają zbliżone RTP, zmienność oraz współczynnik trafień, najlepiej kierować się wyborem innych graczy.

Każde kasyno ma najpopularniejsze wśród graczy sloty, a duża część z nich to gry utrzymujące się na topie od kilku sezonów. Popularność tych gier nie bierze się tylko z ładnej grafiki, czy doskonałej oprawy muzycznej, a właśnie z dobrego balansu pomiędzy zyskiem kasyna, a satysfakcją gracza.

Do wyboru są także automaty z progresywnymi jackpotami. Co to znaczy? Progresywny Jackpot kumuluje wszystkie zakłady, jakie są w niego wpłacane, co oznacza, że od czasu do czasu można trafić na naprawdę wysokie nagrody. Najlepiej wybierać te automaty, w których od pewnego czasu nie było trafienia Jackpot – z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że jeżeli dawno nie było trafienia, to jest większe prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie ktoś go wylosuje. Drugi z kolei wiąże się z pulą – długo nietrafiony Jackpot ma zwyczajnie wyższą wartość.

Jednak z tym również należy uważać. Jeżeli czas trafienia ostatniego Jackpota jest podejrzanie za długi (choćby w porównaniu z innymi automatami), lepiej unikać gry w tym miejscu. Trafienie Jackpot na takim slocie graniczy z cudem.

Są jednak pewne obostrzenia, o których należy pamiętać. Aby być liczonym  do osób mających szansę na wygranie Jackpota, trzeba grać na najwyższych stawkach, inaczej gra zwyczajnie nie będzie brała nas pod uwagę.

Zwróć uwagę na nowości!

Przyglądaj się nowościom na rynku (ale jak już pisaliśmy, nie tym opartym na chwilowych modach). Nowe gry są promowane, aby zachęcić graczy do ich wypróbowywania – mogą więc być bogate w ciekawe bonusy, aktywne tylko jakiś czas od premiery lub mieć chwilowo podwyższoną wypłacalność.

Pamiętaj o bonusach!

Dobre automaty do gry mają także bardzo wiele bonusów. Jednym z nich są darmowe spiny, jakie można wygrywać podczas rozgrywki. Darmowe spiny oznaczają, że np. 10 wygranych obrotów jest fundowanych przez grę – w tym czasie niczego nie obstawiamy z własnych pieniędzy, ale za to wygrywamy prawdziwe kwoty. W tym przypadku nawet niskie wygrane są opłacalne.

Warto zwracać uwagę, czy gra ma symbole WILD i Scatter, bo za nimi kryją się właśnie gry bonusowe, darmowe obroty, czy zwiększenie mnożnika wygranej. Automaty je posiadające dają graczom większe możliwości wygranych, a także zdecydowanie ciekawszy tryb gry.

Podsumowanie

Powyższe rady nie sprawią, że znajdziemy automat, na którym magicznie zawsze będziemy wygrywać bajeczne sumy. Jednak pamiętanie o zasadach, jakie rządzą światem gier slotowych pomoże nam choć trochę zminimalizować ryzyko wysokich przegranych. Zamiast grać na ślepo w losowo wybraną grę, dobrze kierować się także jej możliwościami i ułatwieniami, jakie sama graczom oferuje.