Strona główna Aktualności Kobiety i mężczyźni: różnice w zachowaniach przy zakładach bukmacherskich

Kobiety i mężczyźni: różnice w zachowaniach przy zakładach bukmacherskich

14
0
PODZIEL SIĘ

Rosnący trend zaangażowania kobiet w hazard zaprzeczył długo utrzymywanemu przekonaniu, że zakłady sportowe są odpowiednie tylko dla mężczyzn. Badanie przeprowadzone przez HPL Digital Sport w 2020 r. wykazało, że udział kobiet w grach hazardowych wzrósł o 26 procent, a od tego czasu wzrost jest stały, ponieważ ich liczba stale rośnie.

Lata temu zakłady były często postrzegane jako zajęcie dla mężczyzn ze względu na ich wcześniejszą inkluzywność, w przeciwieństwie do kobiet. Większość kobiet nie miała pewności siebie, aby przyznać się, że są punterami ze względu na postrzegane negatywne piętno, które pochodzi z kobiet i hazardu. Inaczej było w przypadku mężczyzn, oni byli pewni siebie, a obstawianie było już ich nieodłączną częścią.

W ostatnich czasach kobiety bardziej zaangażowały się w hazard niż lata temu. Z naszych ustaleń wynika, że istnieją pewne różnice w zachowaniach bukmacherskich w oparciu o różne kategorie dla obu płci.

Na podstawie preferowanych gier

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez HPL Digital Sport, po przepytaniu 1000 osób. Z tej liczby 73 procent mężczyzn wybiera zakłady sportowe nad innymi rodzajami hazardu. A 30 procent mężczyzn wybiera bingo online, grę bardziej znaną wśród kobiet, którą można znaleźć w automat book of ra. Inaczej jest w przypadku kobiet, ponieważ dla 68% z nich (większość) bingo online stanowi większe ukojenie niż każdy inny rodzaj hazardu.

Chociaż badanie pokazuje również, że kobiety stopniowo rozwijają zainteresowanie zakładami sportowymi, a mężczyźni bingo online, różnica między obiema płciami i ich wyborem gier pozostaje stosunkowo duża.

Na podstawie motywacji do gry

Bukmacherzy decydują się na obstawianie z różnych powodów – może to być chęć zarobienia pieniędzy, zabawa lub przeżycie dreszczyku emocji związanego z wygraną. Motywacja jest sprawą indywidualną i może być uzależniona od różnych czynników.

Badanie pokazało jednak, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety obstawiają dla podobnej motywacji – Pieniędzy. A mniejszy odsetek gra zarówno dla zabawy (52 procent), jak i dla emocji związanych z grą (49 procent).

Zmienne te nie są jednak stałe, ponieważ na motywację może wpływać wiele przyczyn. Na przykład, Istnieje wskazanie, że relacje społeczne mogą znacząco wpływać na zachowania związane z zakładami. Analiza zawarta w dokumencie Gambling Authority z 2012 roku zatytułowanym Understanding Social Betting: Scoping, Categorization, and Data Review stwierdziła: „Społeczne aspekty zakładów społecznościowych mogą zwiększać chęć uczestnictwa ze względu na możliwość zademonstrowania swojej sprawności w grze wobec innych za pośrednictwem sieci społecznościowych”.

W oparciu o ich reakcje na Jackpot

Niezależnie od motywacji, głównym celem graczy jest wygrana. Profesjonalni hazardziści wiedzą, że niezbędną umiejętnością w hazardzie jest umiejętność kontrolowania swoich emocji w momencie wygranej – gracze zwykle spotykają się w tym momencie z dużą presją, czy reinwestować, czy nie.

Obie płcie inaczej reagują na wygraną. Badanie wykazało, że mężczyźni są bardziej zdolni do reinwestowania swoich postępowań niż kobiety. Kobiety są bardziej skrupulatne, nie są tak skłonne do ryzyka jak mężczyźni i tylko nieliczne z nich będą reinwestować.

Z badania przeprowadzonego przez HPL Digital Sport wynika, że 73 proc. kobiet odebrałoby swoje wypłaty natychmiast, w porównaniu do 66 proc. mężczyzn.

W oparciu o lojalność

Branża hazardowa doświadczyła ogromnego napływu stron bukmacherskich, a obstawiający nie mają dziś problemu z dostępem do różnych platform bukmacherskich. Możemy określić zachowania obu płci dotyczące ich lojalności wobec strony hazardowej.

Według wyników badań, więcej kobiet (ponad 35%) trzyma się tylko jednej strony z zakładami, podczas gdy 31% kobiet zmienia strony.

A w przypadku mężczyzn rankingi są w drugą stronę: ponad 33% mężczyzn gra na dwóch różnych stronach, podczas gdy 29% graczy korzysta tylko z jednej. Wynik pokazał również, że obie płcie wolą pozostać tam, gdzie znajdują komfort, w rezultacie grają w nie więcej niż 4 do 5 witryn.

W oparciu o wydatki

Na zachowania bukmacherskie kobiet i mężczyzn wpływają również ich zwyczaje dotyczące wydatków. Wyniki badań wykazały, że mężczyźni mają tendencję do wydawania więcej niż kobiety. I w rezultacie, mężczyzna jest bardziej zdesperowany, aby wylądować jackpot niż kobieta. Kulturowo mężczyźni są bardziej obciążeni finansowo niż kobiety i mają tendencję do wydawania więcej, aby spełnić swoje finansowe wymagania.

Wniosek

Obie płcie grają w różne gry, ale to rozróżnienie szybko zanika. Przyczynia się do tego fakt, że obie płcie są motywowane na wiele tych samych sposobów. Ostatnio widzieliśmy, że kobiety obstawiają dużo w sporcie, a mężczyźni w bingo online.

W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni są bardziej skłonni do zawierania zakładów o znacznej kwocie i podejmowania ogromnego ryzyka. Mężczyźni nie są tak ostrożni jak kobiety i nie są łatwo zadowoleni. Kiedy wygrywają, istnieje duże prawdopodobieństwo, że chcieliby się rozwijać lub reinwestować w swoje wypłaty z nadzieją na kontynuację zwycięskiej passy. Niemniej jednak, jeśli chodzi o strategię, mężczyźni są wyjątkowi. Podchodzą do każdej gry z planem w porównaniu z większością pań, które robią to wyłącznie na podstawie emocji. Niezależnie od tych różnic, przemysł hazardowy znacznie się rozwinie, jeśli obie płcie będą wyraźnie uczestniczyć w grach hazardowych.