Typowanie wydarzeń sportowych – jak, gdzie i czy warto?

Każdego dnia na świecie rozgrywanych jest tysiące zawodów sportowych, w tym między innymi meczów piłkarskich. Nic więc dziwnego w tym, że tak ogromnym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju zakłady bukmacherskie. Typowanie wydarzeń sportowych jest proste, ale mimo wszystko warto poznać choćby podstawowe zasady, jakie obowiązują w tym obszarze.

Zakłady bukmacherskie, podobnie jak takie podmioty jak choćby casino online, są niezwykle popularne wśród kibiców piłkarskich, ale nie tylko. Na spróbowanie swoich sił na tej płaszczyźnie decydują się często osoby, które potrzebują dodatkowego źródła emocji, a przy okazji liczą na osiągnięcie zysku. Sprawdźmy, o czym dokładnie mowa i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak obstawiać poszczególne zdarzenia?

Każdy z graczy ma mnóstwo możliwości jeśli chodzi o typowanie wydarzeń. Z całą pewnością więc można znaleźć coś dla siebie. W ramach jednego meczu dostępnych jest wiele zdarzeń, które można obstawić. Mowa tutaj nie tylko o wytypowaniu, która drużyna zwycięży, ale również postawieniu kuponu m.in. na liczbę bramek, rzutów rożnych, a nawet zdarzeń związanych z grą konkretnego zawodnika. Bukmacher umożliwia postawienie kuponu SOLO, czyli na pojedyncze zdarzenie, AKO, a więc więcej niż jedno wydarzenie oraz zakładów mieszanych, zwanych też systemowymi. Największą zaletą kuponów pojedynczych jest większe prawdopodobieństwo wygranej, na korzyść AKO przemawia z kolei wyższy kurs całkowity, ale z drugiej strony, w przypadku, gdy wytypuje się źle choćby jedno zdarzenie, kupon jest przegrany.

Czym kierować się przy wyborze bukmachera?

Nie ma jednej prostej odpowiedzi na to, który bukmacher jest najlepszy i co powinno przeważyć za wyborem właśnie tej konkretnej firmy. Można natomiast wskazać pewne kryteria, które warto wziąć pod uwagę jeśli rozglądamy się za bukmacherem. Przede wszystkim należy spojrzeć na to, jak szeroka jest oferta, w tym czy kursy na poszczególne zdarzenia są atrakcyjniejsze niż u innych bukmacherów. Pomocne okazują się często transmisje obstawianych meczów, co ułatwia na przykład grę na żywo, czyli stawianie kuponów w trakcie spotkania. Znaczenie mają też takie kwestie jak choćby dostępność systemu szybkiej wpłaty i wypłaty środków, próg wejścia, jakość aplikacji mobilnej czy wsparcie techniczne.

O czym jeszcze pamiętać?

Większość bukmacherów, aby przyciągnąć nowych użytkowników, ale również nagrodzić stałych graczy za lojalność, proponuje liczne bonusy i promocje, w tym darmowe spiny za rejestrację, a więc możliwość gry za środki przyznane przez firmę. To właśnie wysokość bonusów i warunki ich przyznawania, a także wypłaty potencjalnej wygranej, mogą stanowić istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji co do wyboru bukmachera. Zawsze jednak trzeba dokładnie zapoznać się z zapisami regulaminu promocji czy bonusu i postępować zgodnie z nimi.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.