Strona główna Artykuły bukmacherskie Formy płatności u bukmacherów. Które są najlepsze?

Formy płatności u bukmacherów. Które są najlepsze?

86
0
PODZIEL SIĘ

Obstawianie zakładów u bukmacherów w ostatnim czasie staje się w Polsce coraz popularniejsze. Możliwość założenia konta online i realizowania płatności bez wychodzenia z domu przyciąga fanów sportu. Obecnie najpopularniejsi pośrednicy mają w swojej ofercie wszystkie lubiane dyscypliny oraz największe wydarzenia.

Polscy bukmacherzy oferują obstawianie zakładów nie tylko na piłkę nożną czy siatkówkę, ale również m.in. żużel, skoki narciarskie czy amerykański futbol. Taka różnorodność kusi kibiców i fanów ryzyka, którego pośrednika jednak wybrać, żeby się nie zawieść? Wiele zależy od metod płatności, jakie oferuje.

Natychmiastowe płatności u bukmacherów

Bukmacherzy przyciągają nowych klientów atrakcyjnymi bonusami i ofertami specjalnymi. Wszystko to ma sprawić, że gracz będzie miał szansę na wyższą, potencjalną wygraną, a także lepszą zabawę. Ważne są jednak również metody płatności, które zapewnią bezpieczeństwo przesyłanym środkom, a także umożliwiają sprawniejszą grę.

Często wybieraną przez graczy metodą płatności, którą oferują wszyscy najpopularniejsi bukmacherzy, są karty kredytowe i debetowe. Dzięki nim bez problemu realizowane są zarówno wpłaty, jak i wypłaty środków z konta u pośrednika, na konto bankowe i na odwrót. Zaletą tego rozwiązania jest jego błyskawiczna realizacja, bo zaksięgowanie płatności trwa w tym przypadku zwykle kilka minut i jest darmowe.

Kolejną niezwykle popularną i wygodną formą są błyskawiczne przelewy bankowe. Zwykle bukmacherzy udostępniają jedną lub dwie formy, np.: Przelewy24, PaU czy Tpay. Opcje te mają w swojej ofercie wszystkie najpopularniejsze polskie banki, a księgowane przez nie płatności docierają od razu, bez względu na porę dnia i nocy. Są też w pełni bezpłatne i oferowane przez większość legalnych pośredników.

Lubiany – szczególnie wśród młodych ludzi – jest też BLIK. Najpopularniejsi bukmacherzy mają go w swojej ofercie, a działa on za pomocą bezpłatnych aplikacji bankowych, dostępnych na telefony komórkowe. Skorzystać z niego można poprzez przepisanie sześciu cyfr z telefonu na stronę bukmachera i potwierdzeniu operacji kodem PIN. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, płatność jest darmowa i księgowana błyskawicznie.

Zainteresowaniem wśród graczy cieszyć się także będzie bukmacher z Paysafecard. Opcja ta jest gwarantem bezpieczeństwa, ale również anonimowości. Płatność jest realizowana bardzo szybko, a do jej zatwierdzenia niezbędne jest tylko podanie 16–znakowego kodu ze specjalnej karty. Nie jest to powiązane bezpośrednio z Twoim kontem bankowym, możesz więc mieć pewność, że pieniądze pozostają bezpieczne, podobnie jak wszelkie dane. Dodatkowo rozwiązanie to wykorzystać można również w innych miejscach, np. w Totolotku, jest więc bardzo wygodne i oferuje go coraz więcej pośredników.

Rzadziej stosowane metody płatności u bukmacherów

Większość bukmacherów nadal ma w swojej ofercie również sposoby płatności, które są rzadziej używane, ale nadal istotne – szczególnie dla starszych graczy. Wymienić tu można np. tradycyjny przelew bankowy, jednak taki przesył środków może trwać nawet kilka dni. Opcja ta często nie działa także w weekendy i poza godzinami funkcjonowania banków.

Przelewy tradycyjne obarczone są też dodatkowymi kosztami, takimi jak np. prowizje naliczane przez bukmacherów. Sprawia to, że nie są zbyt chętnie stosowane, ale pośrednicy powiększają z ich pomocą swoją ofertę. Czasem również wykorzystują do ich realizacji tych pośredników, co w przypadku przelewów błyskawicznych.

Za równie tradycyjną i niezbyt popularną formę uważa się płatności stacjonarne. Takiej opcji jednak nie umożliwiają wszyscy bukmacherzy, a jedynie niektóre firmy, np. LV BET czy Fortuna. Choć cała transakcja trwa tam tylko chwilę, to jednak konieczność udania się do punktu jest mniej atrakcyjna, niż załatwienie wszystkiego szybko w domu.

Dlaczego szybkie płatności są popularniejsze?

Bukmacherzy oferują wiele form płatności, aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej graczy. Różnorodne metody mogą trafić w gusta wielu odbiorców, gwarantując im dokładnie taki sposób, jaki odpowiada ich preferencjom i wygodzie.

Szybkie płatności umożliwiają jednak błyskawiczną kontynuację gry i reagowanie na sytuację, np. na boisku. Szczególnie przydatne są w czasie obstawiania zakładów na żywo. Choć zawsze wiążą się one z ryzykiem utraty środków, to możliwość dysponowania swoimi pieniędzmi bez wielogodzinnych opóźnień pozwala na podejmowanie trafniejszych decyzji. Plusem szybkich transakcji jest też wygoda – każdy chce móc cieszyć się z ewentualnej wygranej jak najszybciej.