Strona główna Artykuły bukmacherskie Jaka drużyna może wygrać mistrzostwa świata w 2022 roku?

Jaka drużyna może wygrać mistrzostwa świata w 2022 roku?

23
0
PODZIEL SIĘ

W Europie zakończyły się już rozgrywki grupowe w ramach eliminacji do mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Znamy już większość uczestników turnieju, który odbędzie się w przyszłym roku. Los reprezentacji Polski wciąż jest niepewny. Polacy przegrali ostatni mecz grupowy z Węgrami, przez co stracili rozstawienie i mogą oczekiwać potencjalnie trudniejszego przeciwnika w barażach.

W tym tekście omówimy dla ciebie jakie są szanse Polski na udział w przyszłorocznym mundialu. Sprawdzimy także kursy bukmacherskie dla poszczególnych drużyn i postaramy się wytypować, które z nich mają największe szanse na wygranie turnieju.

Porażka, która skomplikowała wszystko

Eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw układały się korzystnie, a Polska notowała przeważnie korzystne wyniki. W naszej grupie eliminacyjnej wyprzedziła nas tylko Anglia z przewagą 6 punktów. Polska zajęła drugie miejsce, premiowane grą w barażach. Wszystko niestety skomplikowała porażka w meczu z Węgrami.

Polacy zaczęli ten mecz rozluźnieni i w rezerwowym składzie. Na ławce zasiadł Robert Lewandowski czy Kamil Glik. Niestety nie graliśmy tam najlepiej i spotkanie zakończyło się porażką 1:2. Ten z pozoru nieznaczący mecz bardzo wiele zmienił. Przez tę porażkę reprezentacja Polski wypadła z grona drużyn rozstawionych i może trafić na potencjalnie mocniejszego rywala jak: Szwecja, Portugalia czy Włochy.

Decydujące starcie w marcu

Taki wynik oznacza, że w marcowych barażach czeka nas bardzo trudne zadanie. Wraz z portalem Odds Anywhere sprawdziliśmy dla was kursy oferowane przez polskich bukmacherów. Okazuje się, że według nich sam awans na mistrzostwa świata w Katarze wcale nie jest pewny. Kursy przedstawione przez polskich bukmacherów wskazują, że Polska ma większe szanse skończyć grę przed decydującym turniejem. Takie zdarzenie wyceniane jest zaledwie na 1,20. Awans poprzez baraże na turniej finałowy wyceniany jest przez firmy z licencją od Ministerstwa Finansów średnio na 4,50.

O ile całym sercem jesteśmy za naszą reprezentacją, tak trzeba przyznać, że z potencjalnych przeciwników tylko Walia, Szkocja i Rosja wydają się być w naszym zasięgu. Warto też pamiętać, że pierwszy mecz zagramy na wyjeździe. Nawet wygranie pierwszego meczu nie gwarantuje udziału w mistrzostwach. Polaków czeka potem jeszcze finał baraży, który wyłoni 4 ostatnich uczestników mistrzostw z Europy.

Kto sięgnie po tytuł mistrzowski?

Mistrzostwa Świata w Katarze odbędą się nietypowo, w listopadzie i grudniu 2022 roku. Na turnieju zobaczymy 32 ekipy. Część z nich jest już znana, a część jeszcze rywalizuje o udział. Kto może sięgnąć w Katarze po tytuł mistrzowski? Pewną podpowiedzią mogą okazać się kursy wystawione przez polskich bukmacherów. Najniższe kursy, czyli największe szanse na tytuł mistrzowski według nich mają:

Francja – 7,0
Brazylia – 7,0
Anglia – 8,0
Hiszpania – 9,0
Niemcy – 10,0
Belgia – 12,5

Widać więc wyraźnie, że w zestawieniu tym znacznie przodują drużyny z Europy. Faworytem bukmacherów jest Francja, która będzie bronić tytułu wywalczonego w Rosji w 2018 roku. Bardzo mocna wydaje się także Brazylia, która nie przegrała żadnego z 13 meczów w eliminacjach. Oczywiście bardzo trudno na tym etapie typować, kto może wygrać cały turniej.

Gdzie w zestawieniu kursów od bukmacherów jest Polska?

Niestety bardzo daleko. Średni kurs na Polaków u naszych bukmacherów wynosi aż 500. Powód ku temu jest oczywisty. Polska będzie miała bardzo trudne zadanie, by awansować na sam turniej, nie mówiąc o dojściu do finału czy wygraniu go.