Strona główna Aktualności Gdzie oglądać transmisje piłki nożnej w internecie?

Gdzie oglądać transmisje piłki nożnej w internecie?

14
0
PODZIEL SIĘ
fortuna bonus na start
Fot. Wpadington / shutterstock.com

Fani wrażeń sprzed telewizora coraz częściej swoją uwagę skupiają na to co dostępne jest przez internet. Nic w tym dziwnego skoro większość tego co kiedyś dostępne było tylko dla posiadaczy telewizji teraz również jest właśnie w internecie. Tyczy się to również sportu oraz najpopularniejszego z nich, czyli piłki nożnej. Gdzie dokładnie oglądać można mecze online?

Sportowe subskrypcje

Jedną z opcji jest wykup subskrypcji w firmie, która posiada prawa telewizyjne do danych rozgrywek. Warto zaznaczyć, że obecnie chcąc oglądać wszystkie najlepsze ligi świata oraz Ligę Mistrzów trzeba przeznaczyć na to dość sporo środków. Jest to spowodowane tym, że większość stacji pokazuje tylko kilka lig. I tak chcąc oglądać angielską Premier League i polską Ekstraklasę udać się trzeba do Canal +. Ten od niedawna dysponuje swoją platformą VOD, która ciągle się rozwija pod kątem interfejsu. Włoska Serie A i hiszpańska La Liga to domena Eleven Sports. Po mecze Bundesligi z Robertem Lewandowskim zasiąść trzeba przed ViaPlay.

Wybór oferty

Prawami do Champions League dysponuje zaś Polsat. Trzeba przyznać, że jest to ogrom różnych stacji, abonamentów itd. Tego nie da się ukryć. Jednak prawda jest taka, że zazwyczaj fani piłki nożnej skupiają swoją uwagę na jedną czy dwie ligi, gdzie grają ulubione drużyny i piłkarze. Dodatkowo oferty zmieniają się i nieraz można trafić na promocję, która pozwoli zaoszczędzić. Warto więc być na bieżąco z profilami danych stacji w mediach społecznościowych. To, co powinno też być warte uwagi to przechodzące prawa telewizyjne do danych rozgrywek pomiędzy stacjami. Fani piłki nożnej pewnie pamiętają czasy, gdy większość rozgrywek była dostępna u jednego z liderów rynku. Dziś takie rozwiązanie jest raczej mało możliwe.

mecze online
Fot. Sergey Nivens / shutterstock.com

Transmisje u bukmacherów

Drugim z rozwiązań jest śledzenie transmisji u bukmacherów. Dziś normą jest to, że każdy z nich posiada u siebie transmisje o najmniej kilku sportów czy lig. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy i tak obstawiają mecze. Często typowanie wyniku danego meczu sprawia, że gracz ma ochotę na zobaczenie meczu. Poza tym w trakcie spotkania, które oglądane jest na żywo, łatwiej jest dojść do pomysłu na typ, który jest możliwy do obstawienia na żywo. Dzięki temu można jednocześnie czerpać przyjemność z obstawiania i z oglądania meczu. Do tego zachęca również widoczność kursów podczas posiadanej włączonej transmisji.

Bukmacherzy, którzy posiadają szeroką ofertę transmisji, czasami obwarowują możliwość jej włączenia koniecznością posiadania środków na koncie lub otwartym zakładem. Ten koszt jednak niemal zawsze jest i tak niższy niż abonament w którejś ze stacji. Zaletą jest to, że jeśli dany bukmacher posiada prawa do danej ligi, to dostępne są wszystkie jej spotkania. Fani konkretnej ligi więc mogą czuć się zadowoleni z takiego rozwiązania. Czasami jednak trzeba pogodzić się z tym, że transmisje widoczne są tylko w mniejszym oknie. Najczęściej nie da się go powiększyć na cały ekran komputera, co może być nieco zniechęcające dla oglądacza.