Strona główna Artykuły bukmacherskie Czy dostępne są polskie legalne firmy bukmacherskie, przyjmujące kryptowaluty?

Czy dostępne są polskie legalne firmy bukmacherskie, przyjmujące kryptowaluty?

122
0
PODZIEL SIĘ

Kryptowaluty coraz mocniej opanują świat sportu, polskie kluby piłkarskie coraz mocniej zainteresowane są tym tematem. Legia Warszawa jako pierwszy polski klub piłkarski wkroczyła w ten świat, emitując specjalne tokeny dla kibiców. Dariusz Mioduski nawiązał współpracę z firmą Chiliz oraz z platformą Socios.com, inwestycja ta była dla stołecznego klubu niezwykle udana, przyniosła znaczne wpływy do budżetu, co z kolei pozwoliło na zakup czołowych zawodników.

Czy polscy bukmacherzy przyjmują płatności kryptowalutami?

Wiemy że polskie kluby piłkarskie są otwarte na BTC, oraz że czołowi bukmacherzy zagraniczni przyjmują płatność przy użyciu kryptowaluty. W wielu państwach Unii Europejskiej istnieją bukmacherzy, którzy przyjmują BTC, zaś waluta ta jest jak najbardziej bezpieczna, oparta o zaawansowane technologie kryptograficzne. W Polsce póki co kupowanie, posiadanie i sprzedaż BTC jest legalna, brakuje natomiast regulacji, które normowałyby istnienie legalnych zakładów z BTC. Polscy operatorzy czekają na zielone światło w tej kwestii, są doskonale przygotowani.

Co powinien zrobić polski kibic chcący obstawiać przy pomocy kryptowalut?

W chwili obecnej można bez przeszkód nabywać BTC, zbierać fundusze, gdyż zielone światło prędzej czy później się zapali, wtedy w Polsce bez przeszkód będzie można obstawiać zakłady na wydarzenia sportowe, przy użyciu kryptowaluty. Fortuna jest tym operatorem, który jako pierwszy zezwoli na obstawianie przy użyciu BTC. Właśnie ten zakład jako pierwszy dał możliwość obstawiania przez Internet, więc zapewne i teraz będzie innowatorem. Drugim potentatem rynkowym jest STS, który również ma już ofertę dot. kryptowalut, czeka jedynie na zezwolenie.

Gracze, którzy zagranicą grali przy użyciu BTC zacierają ręce, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone również w Polsce. Użytkownicy grający poza granicami kraju, podkreślają, że zwiększy się niezależność grających, wygrane mogą zostać ulokowane w blockchain, gdzie nikt nie będzie miał do nich dostępu, poza oczywiście posiadaczem konta. Bet-at-home, który to operator działa w sposób nielegalny na terenie Polski, przyjmuje wpłaty przy użyciu kryptowalut. Bukmacher cały czas powołuje się na prymat prawa europejskiego nad systemem krajowym, ma swoich odbiorców, jednak lepiej nie zawierać zakładów przy jego użyciu, chyba, że mamy podwójne obywatelstwo, w tym kraju gdzie operator ten działa w pełni legalnie. Niemniej jednak bet-at-home jest blokowany przez władze Polski. Warto grać jedynie u licencjonowanych operatorów.

Podsumowanie

Fani piłki nożnej w wielu państwach mogą bez trudu zawrzeć kupony na mecz ulubionej drużyny, posługując się kryptowalutami. Na obszarze Polski, jednak cały czas jest to niemożliwe. Polscy fani mają dwa wyjścia, grać u operatorów zagranicznych, bądź czekać cierpliwie na rozwój sytuacji w Polsce, gdzie za jakiś czas z pewnością dojdzie do powstania potrzebnych regulacji, dzięki którym gracz zagra bez przeszkód przy użyciu BTC. Z pewnością jest to innowacyjna metoda, która poprawi jakość gry oraz bezpieczeństwo grających.