Strona główna Artykuły bukmacherskie Poznaj rodzaje zakładów sportowych

Poznaj rodzaje zakładów sportowych

831
0
PODZIEL SIĘ

Jesteś początkującym typerem? Z pewnością myślisz które są najpospolitsze warianty zakładów na mecze oraz jakie są oferty zawierania zakładów m.in. u bukmachera STS. Ów artykuł umożliwi ci zrozumieć na czym polegają i jakie istnieją warianty zakładów.

1X2

Jest to najczęstsza odmiana zakładów świadczona przez bookmakerów. Typer typuje na wygranie którejś z drużyn lub remis. Pewne dyscypliny sportowe cechują się natomiast tym, iż mecz nie może skończyć się remisem np. tenis. Wówczas rodzaj zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema alternatywami (1 lub 2) i możliwe są wtenczas dwa rezultaty – zwycięstwo jednego albo drugiego zawodnika lub zespołu. Warto też przy okazji powiedzieć o tym, że wiele bookmakerów oferuje początkowy bezpłatny zakład gdy użytkownik gra na zdarzenie z trzema potencjalnymi efektami. Następnie typer może postawić zakład natomiast jeżeli okaże się on przegrany, bookmaker zwróci pełną kwotę zakładu na konto użytkownika

Over/Under

Po polsku zakład tenże definiowany jest jako powyżej/poniżej natomiast opisuje on zakład gracza który oznacza czy w poszczególnym meczu, bądź w wybranej jego części padnie powyżej czy poniżej pewnej ilości bramek. Typując więc zdarzenie sportowe zdobywa się od firmy swobodę doboru progu np. w piłce nożnej 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Gracz typując zdarzenie wybiera jedyną z podawanych opcji – czy padnie powyżej (over) czy poniżej (under) danej wielkości bramek. Tak jak już nadmieniliśmy, zakład ów może dotyczyć całego wymiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + dodatkowy czas gry) a dodatkowo na 1. połówkę lub 2. część. W siatkówce praktyczne jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) konkretnej liczby setów a dodatkowo punktów w całym meczu albo pojedynczym secie. Oprócz progów „połówkowych”, w ofertach bookmakerów częstokroć zlokalizować można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 goli. Wówczas stawiając np. ponad 3 bramek – jeżeli będą 4 bramki użytkownik wygrywa, jeśli będą 3 bramki suma zakładu zostaje przekazana dla gracza. Jeżeli nie chcesz ryzykować swoich pieniędzy odrazu wstępie gry, warto zapoznać się z jednym z serwisów jaka pokazuje wszelkie bonusy bukmacherskie, dzięki jakim będziesz mógł typować bez zagrożenia, uzyskać darmowe pieniądze na własny początkowy typ lub podwojenie pierwszego depozytu.

Handicap

Jest to też wyjątkowo rozpowszechniony rodzaj zakładu, w jakim bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed otwarciem spotkania którejś z drużyn pewną ilość goli. Gole te na zamknięcie meczu uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywane jest spotkanie Real Madryt – Betis Sewilla. Gracz typuje Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się wygraną Królewskich 4:0 – typ więc jest zwycięski, ponieważ ekipa z Madrytu zwyciężyła z przeciwnikami, różnicą goli powyżej 3.5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here