Wszelki początkujący klient wyszukuje pewnych typów, pewnego zysku ale także małego ryzyka porażki, wybierając atrakcyjne widowiska sportowe. Surebety to gatunek zakładów, jakie dadzą ci pewny zysk i pewną wygraną z bukmacherem bez względu na oficjalny rezultat wydarzenia.

 

Surebet to nic innego jak “zakład z zapewnioną wygraną” Charakteryzuje się on tym, że przynajmniej w dwóch rozmaitych markach bukmacherskich, kursy ulegają zmianie w takim stopniu iż dzięki odmiennościom kursowym na konkretne mecze posiadasz gwarancję wygrania zakładu niezależnie od rezultatu typowanego zdarzenia. Wartość surebetu, obliczana jest w procentach a także opisuje jaki zysk z obstawianych zakładów zostanie osiągnięty.

 

Wzorzec surebetu na zakład dwutorowy:
Rozgrywane jest wydarzenie w siatkówkę typer stawia typ na zwycięstwo w owym wydarzeniu. Typ ów będzie więc z opcją dwóch rozstrzygnięć – wygraną jednej albo drugiej ekipy, bez możliwości remisu tzw. zakład dwutorowy. Bukmacherzy internetowi pokazują zwykle bardzo podobne kursy na konkretne wydarzenie, jednak przeważnie w którymś bukmacherze będzie przynajmniej nieznacznie większy kurs niż choćby w drugiej marce.

 

Kurs na wygraną Brazylii = 1.30 (u firmy bukmacherskiej X)

 

Kurs na wygraną Ukrainy = 4.80 (w firmie Y)

 

Sposób na przewidzenie zysku z surebetów:

 

1) Zakład dwutorowy

 

A(%)=(1/(1/A+1/B))/A

 

B(%)=(1/(1/A+1/B))/B

 

2) Zakład trzytorowy

 

A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A

 

B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B

 

C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

 

W powyższym przypadku mamy zakład dwutorowy, dlatego też korzystamy ze wzoru 1).

 

A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł oraz wygranej 1022,97 zł

 

B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł a także wygranej 1022,88 zł

 

Pewny sukces typując w sumie 1000 pln na dwa spotkania wyniesie około 23 złotych. Nie jest więc to zbyt wysoki zysk, aczkolwiek należy pamiętać, iż przy wielokrotnie znaczniejszej kwocie pewny zysk będzie proporcjonalnie większy.

 

Ile można uzyskać na surebecie?
Jak uprzednio napomknęli procentowy zysk z takich typów nie jest duży. Maksymalne surebety sięgają ok. 10%, natomiast niezwykle rzadko udaje się zlokalizować takie zakłady. Należy jeszcze pamiętać o tym, iż mnóstwo bukmacherów narzuca sobie prawo do odwołania kuponu w przypadku jeśli doszło do poważnej omyłki przy wystawieniu kursu na dany zakład. Przy wyborze marek ale również tworzeniu surebetów warto wówczas stwierdzić autentyczność danej firmy bukmacherskiej ale także uwagi na temat tego czy pozostali typerzy mieli z danym bukmacherem kłopoty.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.