Strona główna Artykuły bukmacherskie Jak analizować typy?

Jak analizować typy?

986
0
PODZIEL SIĘ
Przedstawie podstawowe punkty brane przy analizie typów, oczywiście największym atutem jest własna wiedza ale to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na:

1. Miejsce spotkania

Pierwszą rzeczą jaką polecam to zapoznanie się z tym, jak drużyny uczestniczące w meczu zachowują się u siebie i na wyjazdach. Dotyczy to szczególnie dyscyplin tj. piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy żużel, gdzie atut własnego stadionu i kibiców jest bardzo widoczny. Często możemy mieć do czynienia z drużynami „własnego boiska”, które potrafią wygrać z każdym u siebie, lecz na wyjazdach dostają sromotne lanie nawet od outsidera tabeli. Fakt ten można wykorzystać na dwa sposoby – stawiając na te drużyny u siebie i przeciw nim na wyjazdach.

2. Aktualna forma

Powszechnym zjawiskiem w sporcie są wahania formy, które powodują długie serie zwycięstw lub porażek. Jest to więc kolejna sprawa, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Wyniki ostatnich 5-6 meczów są świetnym odnośnikiem co do aktualnej siły i możliwości drużyny. Wysokie morale drużyny kroczącej ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa niewątpliwie dodadzą jej skrzydeł i pozwolą osiągnąć lepsze wyniki, a Tobie wygrać pieniądze.

3. Braki kadrowe

W każdym zespole znajduje się lider lub kilku liderów, którzy ciągną grę i mają największy wpływ na wyniki zespołu. Warto zatem zwrócić uwagę czy ci kluczowi piłkarze nie będą akurat pauzować z powodu kontuzji czy kartek w meczu, który chcemy obstawić. Oczywiście każdego można zastąpić, lecz Barcelona bez Messiego czy Manchester bez Rooneya na pewno tracą dużo na swej wartości.

4. Historia spotkań

Jest coś takiego w sporcie, że każdej drużynie ktoś „nie leży” i po prostu nie potrafi ona z nim grać – czy to z powodu taktyki, czy specyficznego boiska czy też z innych powodów. Łatwo to zauważyć przeglądając historie spotkań poszczególnych drużyn – znajdziemy wiele serii, w których zespół X przegrywa z zespołem Y od kilku czy kilkunastu lat. Niewątpliwie również na to warto zwrócić uwagę.

5. Waga spotkania

Kolejną rzeczą jaką warto przeanalizować to waga spotkania. W meczach „o pietruszkę” zawodnicy na pewno nie będą grać na 100% swych możliwości co pokazuje chociażby porażka Barcelony z naszą Wisłą w eliminacjach Ligi Mistrzów – Barcelona mecz odpuściła, bo miała już pewny awans. Mecze, w których drużyna ma już zapewniony awans, jest pewna mistrzostwa albo nie gra absolutnie o nic, musisz zatem traktować ostrożnie albo nawet odpuścić. W tym miejscu chciałbym także szczególną uwagę poświęcić kwestii meczów w pucharach krajowych. Większość czołowych drużyn podchodzi do tych spotkań na całkowitym luzie, wystawiając do nich głębokie rezerwy. Sam mam zasadę, że pucharów krajowych nie obstawiam – jest tam zbyt dużo sensacji.

6. Kolejne spotkanie

Ostania rzecz to sprawdzenie terminarza typowanej drużyny. Jeśli typujemy mecz w niedzielę, wiedząc, że ten sam zespół w środę gra mecz o życie w Lidze Mistrzów, możemy spodziewać się, że trener będzie oszczędzał piłkarzy i odpuści spotkanie. Stawianie na kogokolwiek kilka dni przed ważnym meczem jest zatem typem podwyższonego ryzyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here