Strona główna Artykuły bukmacherskie Jakie są popularne rodzaje zakładów bukmacherskich?

Jakie są popularne rodzaje zakładów bukmacherskich?

730
0
PODZIEL SIĘ

W tej części artykułu o rodzajach zakładów opiszemy te może mniej popularne niż choćby 1X2, Over/Under czy Handicap, ale równie zachwycające metody typowania widowisk sportowych. W tymże artykule zobrazujemy na czym polegają m.in. typy: na podwójną szansę, HT/FT czy dokładny wynik.

Podwójna szansa

Jest to rodzaj zakładu opierający się na tym, iż dane wydarzenie może zamknąć się trzema rezultatami. Świetnym przykładem będzie tu 1X2, który określa to czy wygra 1. Ekipa, czy będzie remis lub zwycięży 2. Ekipa. Dodając do tego podwójną szansę, bukmacher proponuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej ekipy lub remis), X2 (wygranie 2. ekipy lub remis) i 12 (wygranie 1. drużyny lub powodzenie drugiej drużyny). Przykład meczu: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Gracz obstawia kupon z zakładem na ten mecz 1X (zwycięży Bayern lub będzie remis). Zdarzenie kończy się zwycięstwem Bawarczyków 2:1. Postawiony zakład jest wtedy wygrany! Jeśli padłby remis, również kupon byłby wygrany. Tylko w wypadku wygranej Borussii Dortmund użytkownik przegrałby ten typ.

HT/FT

HT/FT są to skróty od angielskich określeń Half Time a także Full Time. Zgłaszając zakład określa się rezultat spotkania do przerwy a także ostateczny. Wnosząc taki typ, klient obstawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej połowie oraz jaki będzie na koniec Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (typ: w pierwszej połowie na remis, a ostateczny rezultat będzie korzystny dla drużyny Arsenalu). W początkowej części spotkania padł remis 1:1, natomiast w drugiej części Arsenal zdobył kolejną bramkę oraz wygrał mecz. Twój typ okazuje się wygrany – do przerwy widniał remis a wydarzenie ostatecznie zwyciężył Arsenal. Zaznajom się z promocjami i bonusami bukmacherów i następnie otrzymaj np. fortuna oferta 10 za darmo na wstęp. Właściwie wszelkie firmy bukmacherskie dają dla nowych klientów darmowy zakład, dodatek powitalny czy typ bez ryzyka.

Dokładny wynik

Jest jednym z najbardziej ryzykownych modeli zakładów. Możliwości precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego meczu jest niesamowicie wiele. Ma to swoje plusy ale również minusy – kursy są wielkie i możliwe wygrane duże, ale też prawdopodobieństwo zajścia dokładnego rezultatu jest niesłychanie małe. W takim zakładzie typer typuje po prostu szczegółowy wynik meczu – i wyłącznie w wypadku gdy go trafi wygrywa, nawet minimalnie inny rezultat sprawia, iż kupon jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej części wydarzenia gracze z Poznania prowadzą 1:0, lecz w drugiej połowie Legia odwraca losy meczu i zdobywa dwa gole oraz wygrywa mecz 2:1. Klient typujący taki wynik zwycięża zakład!

Obie drużyny strzelą

Jest to też szczególnie popularny gatunek zakładu, w jakim należy ustalić czy w danym wydarzeniu obie ekipy zdobędą przynajmniej po golu bądź też nie. Kupon ten jest szczególnie często wykorzystywany w spotkaniach dwóch wyjątkowo wyrównanych i ofensywnie grających drużyn. Wtedy wyjątkowo prawdopodobne jest to, iż obie ekipy strzelą bramki a zdarzenie skończy się wysokim wynikiem. Wybierając taki kupon warto przemyśleć aktualną formę strzelecką obydwu drużyn i stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here