Strona główna Aktualności Wydarzenia sportowe a zakłady online w USA

Wydarzenia sportowe a zakłady online w USA

274
0
PODZIEL SIĘ

Tylko w Stanach Zjednoczonych miłośnicy zakładów sportowych rocznie obstawiają około 155 miliardów dolarów na sport, a liczba ta wciąż rośnie. Jakie sporty cieszą się największą popularnością?

Chociaż łączna kwota postawiona na zakłady na całym świecie za pomocą legalnych i nielegalnych środków jest trudna do zmierzenia, jasne jest, że liczby będą rosły tylko w dającej się przewidzieć przyszłości. Wszyscy obstawiający mają swój własny styl i system, szczególnie w dyscyplinach, które lubią uprawiać. Ale niektóre wydarzenia sportowe są na tyle duże, że przekraczają regionalne preferencje, przyciągając oszałamiające kwoty postawione na pojedynczą grę lub serię.

Oto najbardziej obstawiane wydarzenia sportowe na całym świecie, które stanowią dużą część szacunków na rynku amerykańskim i nie tylko. Polecamy również przejrzeć stronę mightytips.

Futbol amerykański

Czteroletni turniej piłki nożnej obejmuje 64 mecze do obstawiania i przyciągnął w 2018 roku około 3,572 miliarda widzów, czyli mniej więcej połowę światowej populacji. Według badania FIFA nie są to zwykli widzowie. Organ zarządzający sportem szacuje, że w trakcie turnieju postawiono 136 miliardów dolarów, w tym 7,2 miliarda dolarów w samym tylko meczu finałowym Francji i Chorwacji. Tak, zakłady na piłkę nożną są ogromne.
Żadne inne wydarzenie sportowe nie jest tak bliskie, a Amerykanie będą mogli legalnie zagrać w wielu stanach na Mistrzostwa Świata Mężczyzn 2022 w Katarze.

Super Bowl

Największe amerykańskie wydarzenie sportowe roku jest w zasadzie świętem narodowym w tym momencie, przyciągając około 102 milionów widzów do zwycięstwa Kansas City Chiefs 31-20 nad San Francisco 49ers w Super Bowl 54.
Numery zakładów na Super Bowl są jeszcze bardziej oszałamiające. Amerykańskie Stowarzyszenie Gier spodziewało się, że w 2020 roku zostanie postawionych około 6,8 miliardów dolarów na wielką grę. Oprócz tradycyjnego spreadu punktowego i zakładów na sumę znaczną część pozycji stanowią zakłady typu prop i egzotyka – niektórzy bukmacherzy oferowali aż 600 dodatkowe rekwizyty do gry Chiefs-49ers.

Marcowe szaleństwo

Pule w drabinkach biurowych istnieją od zawsze, ale istnieje wiele sposobów obstawiania flagowego wydarzenia NCAA. Turniej koszykówki w college’u obejmuje 67 gier i przyciąga sporą liczbę zakładów na każdy. American Gaming Association twierdzi, że kwota postawiona w trakcie turnieju przewyższa zakłady na Super Bowl o znaczną marżę, a szacowany zakład na March Madness wynosi 8,5 miliarda dolarów.
Całkowity uchwyt w Nevadzie sugeruje, że jest to trafne, z około 305,5 miliona dolarów zakładem w regulowanych bukmacherach na turniej 2019. To ponad dwukrotnie więcej niż zgłoszona liczba obrotów Super Bowl 53 w wysokości 145 milionów dolarów.

Kentucky Derby

Wyścigi konne pozostają głęboko zakorzenione w amerykańskiej kulturze zakładów sportowych, a jego pierwszy wyścig w Churchill Downs, mający na celu rozpoczęcie potrójnej korony, bierze ciasto. Kentucky Derby 2019 przyciągnęło około 250,9 miliona dolarów w zakładach na całym świecie, w tym 4,1 miliona dolarów w przypadku zakładów Kentucky Derby oferowanych po raz pierwszy w Japonii.
Wyścig w 2019 roku przyniósł również kontrowersyjne zakończenie dla obstawiających – Longshot Country House został zwycięzcą po tym, jak pozornie zwycięski Maximum Security został zdyskwalifikowany za naruszenie pasa ruchu po przeglądzie wideo.

Boks

Choć nie tak popularne jak kiedyś, walki o duże nagrody nadal generują mnóstwo globalnego szumu i dużych zakładów pieniężnych.
Zakłady na boks w Nevadzie wyniosły ponad 100 milionów dolarów w walce Floyd Mayweather-Conor McGregor w 2017 roku, a Mayweather zdobył zwycięstwo TKO nad gwiazdą crossover UFC w 10. rundzie. Poza Super Bowls walka przyciągnęła największą w historii Nevadę obstawianie na pojedyncze wydarzenie lub grę.

World Series

Fall Classic oferuje co najmniej cztery gry MLB, na które można obstawiać w finale sezonu, a ostatnio zainteresowanie zakładami wypadło poza listy przebojów. Bukmacherzy z Nevady zgarnęli 1,1 miliarda dolarów w zakładach na baseball w całym sezonie 2017.
Mecz w 2019 roku między Houston Astros i Washington Nationals zyskał większe zainteresowanie zakładami na World Series w całym kraju, ponieważ Jim „Mattress Mack” McIngvale postawił co najmniej 11 milionów dolarów na Astros w kilku bukmacherach i wielu stanach, starając się zabezpieczyć promocję własnego sklepu meblowego.

Inne ważne wydarzenia

Puchar Świata w Krykiecie: Krykiet jest popularny poza Ameryką, a to jednodniowe międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się co cztery lata, przyciąga ogromną publiczność telewizyjną i bukmacherską.

Puchar świata w rugby: kolejny sport, który szarpie dumą narodową wszędzie poza Stanami Zjednoczonymi, przyciąga mnóstwo bukmacherów

Melbourne Cup: Największy wyścig konny w Australii przyciąga ogromną międzynarodową publiczność (i międzynarodowe zakłady).

Grand National: jeden z najtrudniejszych wyścigów konnych na świecie, niezwykle popularny w Wielkiej Brytanii.