Strona główna Aktualności Szansa na powołanie Nicoli Zalewskiego

Szansa na powołanie Nicoli Zalewskiego

18
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Polski w piłce nożnej może zyskać wkrótce cenne wzmocnienie. Paulo Sousa według nieoficjalnych informacji ma powołać 19-letniego Nicolę Zalewskiego na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2022. Zawodnik AS Romy całe swoje dotychczasowe życie spędził we Włoszech, ale jego rodzice są Polakami. 

Kim jest Nicola Zalewski i jakie są szanse, że zagra w kadrze?

Nicola Zalewski to 19-letni napastnik, który ostatnimi czasy wzbudził zachwyt samego Jose Mourinho. Nowy szkoleniowiec AS Romy wpuścił Zalewskiego na boisko w dwóch meczach. W obu z nich zdobył bramkę, co pokazuje, że jest on wielką perspektywą na przyszłość warstwy ofensywnej naszej reprezentacji. Nadzieje kibiców na to, że ten młody, utalentowany zawodnik zagra z orzełkiem na piersi nie są bezpodstawne. Sam Nicola mówi, że to reprezentacja Polski, a nie Włoch – jest jego naturalnym i pierwszym wyborem. Drugim czynnikiem, który może sprawić, że zawodnik zagra w drużynie narodowej już we wrześniu jest postać trenera kadry – Paulo Sousy. Portugalczyk już nie raz pokazywał, że lubi stawiać na młodych piłkarzy. Najlepszym tego przykładem było powołanie Kacpra Kozłowskiego na Euro 2020. Zawodnik ten jest najmłodszym zawodnikiem, który zagrał na Mistrzostwach Europy. Zalewski razem z Kozłowskim mogliby tworzyć ofensywny duet zespołu Polski na przestrzeni całej dekady. Aspektem, który pozwala kibicom naszej kadry widzieć Zalewskiego w dorosłej kadrze jest to, że zawodnik ten przeszedł niemalże wszystkie stopnie juniorskich reprezentacji biało-czerwonych. Występy rozpoczął kilka lat temu w kadrze u-16, a następnie rok za rokiem stawiał kolejne kroki, aż doczekał się występu w kadrze u-20.

Przyszłość kadry Polski i AS Romy

Błyskawiczny rozwój umiejętności piłkarskich Nicoli Zalewskiemu pozwala mu marzyć, że już wkrótce będzie zawodnikiem podstawowego składu AS Romy. Gra u boku takich tuzów jak Edin Dżeko czy Leonardo Spinazzola (ostatnio nieszczęśliwie kontuzjowany) dotychczas była jedynie w sferze marzeń młodego napastnika. Teraz po świetnych występach w sparingach przed nowym sezonem Zalewski znalazł się w kadrze Romy na obóz przygotowawczy w Portugalii.

Pomimo tego, że Nicola całe życie spędził we Włoszech nie kryje przywiązania do ojczyzny swoich rodziców. Mówi, że to Polska od początku w niego uwierzyła i dała mu niepowtarzalną szansę. Nie zmienia tego fakt, że Zalewski jest „dzieckiem” akademii piłkarskiej AS Romy. Wydaje się jednak, że przywiązanie do tego klubu nie spowoduje, że perspektywiczny gracz wybierze grę dla Mistrzów Europy – „Azzurich”.

Debiut w Serie A i świetny mecz z Manchesterem United

Gwiazda Zalewskiego świeci coraz jaśniejszym blaskiem, w zeszłym roku zaliczył debiut w Serie A (przeciwko Crotone) oraz strzelił bramkę w Lidze Europy, legendarnemu Manchesterowi United. Trzeba wierzyć, że w nadchodzącym sezonie Nicola stanie się zawodnikiem pierwszego składu ze stolicy Włoch i zadebiutuje w naszej reprezentacji, będąc solidnym wsparciem w ataku dla Roberta Lewandowskiego.