Strona główna Aktualności Formuła 1: start sezonu już w ten weekend!

Formuła 1: start sezonu już w ten weekend!

752
0
PODZIEL SIĘ

Początek następnego sezonu wyścigów Formuły 1 zbliża się coraz szybciej. Nadciągające wyścigi budzą ogromniejsze emocje pośród krajowych kibiców Formuły 1 aniżeli w poprzednich latach.

Jednoznacznie powodem naprawdę silnego zainteresowania wyścigami Formuły 1 jest powrót Roberta Kubicy do wyścigów. Polski rajdowiec po nadzwyczajnie długiej przerwie powróci na tory F1 jako podstawowy kierowca drużyny Williams.

Kubica w Formule 1

Nowinki o powrocie Polaka do GP F1 ukazywały się w portalach od dużej liczby wszak w tym roku nowiny owe stały się faktem. Jedyny polski rajdowiec w historii grand prix wróci do wyścigów jako podstawowy kierowca zespołu Williams zaś pierwsze GP F1 wyścig z Robertem Kubicą odbędzie się 17.03.

Polski zawodnik został ogłoszony kierowcą zespołu Williams F1. Jest to brytyjska ekipa którego kierowcy od dawna lat biorą udział w GP Formuły 1. Od 2014 r bolidy teamu Williams projektowane są na silnikach Mercedesa. Powrót polskiego zawodnika został uroczyście okrzyknięty pod koniec listopada 2018 r. Krótko po wydaniu informacji o tym, że polski zawodnik będzie kierowcą w sezonie 2019, zakomunikowano także iż Polski Koncern Naftowy Orlen został sponsorem zespołu.

F1 jak oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do pokazywania Formuły 1 online i live stream w Polsce dysponuje Eleven Sports. Jak niedawno zostało zapowiedziane, kanał Eleven na żywo będzie emitować wszystkie grand prix Formuły 1, kwalifikacje ale również treningi inaugurujące wyścigi. Redaktorzy Eleven Sports zakomunikowali również, że w ramach transmisji dostępne będzie jeszcze studio, specjalistyczne programy publicystyczne, oraz artykuły dotyczące Roberta Kubicy, f1 i wszelkich materiałów związanych z F1.

Stacja Eleven Sports na żywo można oglądać w pakietach wielu platform tv ale również w internecie. Kanały Eleven Sports udostępniane są u wielu operatorów satelitarnych ale też wielu kablowych a ponadto za pośrednictwem kilku platform online dostępnych online. Najatrakcyjniejszą z platform telewizyjnych online jest serwis Player+, w jakim za miesięczny dostęp do kanałów Eleven Sports należy zapłacić 15 zł. Po kupieniu systemu, osoba zyskuje dostęp do wszelkich transmisji sportowych jakie pokazywane są na kanałach Eleven Sports w tym dodatkowo wyścigi grand prix F1.

Formuła 1 sezon 2019

Nadchodzący sezon rozpocznie się w połowie marca w Australii. Pierwsze GP zostało zaplanowane wyścig został zaplanowany na 17.03.2019 ale już 2 dni przed będziesz mógł odtwarzać treningi z udziałem wszystkich ekip F1, w tym jeszcze drużyny Roberta Kubicy. W marcu i kwietniu na fanów F1 czekają wyścigi grand prix w Bahrajnie ale także Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 rozpocznie serię wyścigów w Europie, które potrwają aż do września 2019. W owym sezonie seria Formuły 1 odwiedzi między innymi Francję, Niemcy, Włochy.

We wrześniu wyścigi grand prix przeniosą się do Azji a wkrótce do Ameryki płn i Południowej. Sezon Formuły 1 ukończy się na początku grudnia wyścigiem o GP Abu Zabi. W sumie w 2019 r założonych zostało dwadzieścia jeden wyścigów formuły 1.

Na sezon 2019 do startów zgłosiło się dziesięć teamów, a każda drużyna f1 reprezentowany będzie poprzez 2 pierwszych kierowców formuły 1 i możliwych kierowców rezerwowych.