Strona główna Aktualności F1: Tarcza ochronna w bolidach F1 od 2018 roku?

F1: Tarcza ochronna w bolidach F1 od 2018 roku?

1577
0
PODZIEL SIĘ

F1 w Polsce robi się coraz głośniej a zainteresowanie kibiców rośnie. Sympatycy F1 z Polski chcą powrotu Roberta Kubicy na tory F1 natomiast na całym świecie opowiada się o następnych reformach technicznych, które mają wejść od 2018 roku, a ponadto o realnych transferach ale także nowych kontraktach zawodników najmocniejszych drużyn jakich jak Ferrari.

Tarcza ochronna w bolidach F1?

Pewną z takich nowinek jest tarcza obronna, która umocni kokpit prowadzącego oraz będzie dodatkową i jak potwierdzają niektórzy wręcz niezastąpioną ochroną zdrowia kierowców Formuły 1. Od kilku miesięcy FIA pracuje nad unowocześnioną tarczą, która miałaby zmienić system Halo zabezpieczający głowę kierowcy w kokpicie. Oficjalne testy projektu federacji zaplanowano na wrzesień, jednak dzięki przyspieszonym pracom możliwe jest, iż już w wakacje odbędą się takie testy. Światowe władze chcą aby od 2018 r użytkowano już tarczę ochronną, jednak gdy się nie uda, chwilowo może zostać wydana zgoda na korzystanie z przetestowanego poprzednio systemu Halo.

 

Robert Kubica powróci do F1?

Z pewnością powrót tenże, miałby gigantyczne znaczenie dla sympatyków sportu w kraju, którzy z chęcią powróciliby do oglądania formula 1 live stream, a powrót ten z pewnością wiązałby się z powiększeniem zainteresowania tą dyscypliną. Na razie aczkolwiek są to niezatwierdzone pogłoski, jednak słowa z ust tak znanego dziennikarza jakim jest Anthony Rowlinson, komentator F1 Racing mogą napawać optymizmem. Przypomnijmy, iż rodzimy kierowca zadebiutował w F1 w 2016 r w wyścigu o Grand Prix Węgier. W ekipie BMW Sauber F1, Kubica bardzo dobrze sobie radził, a najdoskonalszy moment zaliczył w 2008 roku. Wtedy Robert Kubica wygrał w Kanadzie swój jedyny wyścig w Formule 1.

Vettel z nowym kontraktem w Ferrari?

Sergio Marchionne , lider drużyny Formuły 1 Ferrari, zatwierdził po jednym z Grand Prix, że nowy kontrakt dla Sebastiana Vettela jest gotowy w 100% i oczekuje już wyłącznie na podpis zawodnika. W Ferrari widoczna jest właśnie wspaniała atmosfera, a to za sprawą pozytywnych rezultatów Vettela w tym sezonie, a także drugiego kierowcy Kimi’ego Raikkonena. Obaj zawodnicy mają jednakże obecnie ważne kontrakty wyłącznie do końca tegorocznego sezonu, zatem coraz głośniej mówi się o kolejnych kontraktach, nowych stawkach jakie będą zarabiać kierowcu teamu Ferrari ale takze o spodziewanych transferach.

Eleven Sports z prawami na kolejne dwa sezony

Od 2017 r wyścigi Grand Prix Formuły 1 transmitują w Polsce kanały z grupy Eleven Sports. Całkiem świeżo reprezentanci kanałów telewizyjnych „Eleven” zadeklarowali, że uzyskali prawa do transmitowania Formuły 1 na następne dwa sezony – 2018 oraz 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here