F1: gdzie oglądać? kiedy wyścigi?

Nowy sezon Formuły 1 wystartował. Nadciągające wyścigi tworzą większe emocje pośród krajowych fanów F1 niż choćby w poprzednich latach. Jednoznacznie warunkiem niesamowicie dużego zainteresowania F1 jest powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Polak po nadzwyczajnie długiej przerwie wróci na tory F1 jako podstawowy kierowca drużyny Williams.

Kubica w Formule 1

Wzmianki o powrocie Polaka do wyścigów GP F1 ukazywały się w portalach od bardzo dawna lat jednakże w bieżącym roku pogłoski owe stały się prawdą. Jedyny polski kierowca w historii wyścigów Formuły 1 wróci do wyścigów jako główny kierowca drużyny a pierwsze GP Formuły 1 wyścig z Robertem Kubicą odbędzie się 17.03.

Robert Kubica został kierowcą zespołu Williamsa. Jest to brytyjska ekipa którego kierowcy od dużej liczby biorą udział w grand prix F1. Od 2014 r pojazdy teamu Williams wykonywane są na napędach Mercedesa. Powrót polskiego kierowcy został hucznie ogłoszony pod koniec minionego roku. Szybko po ogłoszeniu wieści o tym, że Kubica będzie brać udział w sezonie 2019, poinformowano także iż Orlen Polski Koncern Naftowy został sponsorem teamu.

Formuła 1 gdzie będzie możliwość oglądać F1 w telewizji sezon 2019?

Prawa telewizyjne do nadawania grand prix na terenie Polski posiada kanał Eleven. Jak już zostało zakomunikowane, kanał Eleven Sports live będzie przedstawiać wszystkie grand prix F1, eliminacje ale także treningi zaczynające każdy weekend z F1. Redaktorzy Eleven Sports zapowiedzieli również, iż dostępne będzie jeszcze studio, fachowe programy publicystyczne, artykuły i felietony dotyczące polskiego kierowcy, f1 i wszelkich tematów związanych z Formułą 1.

Kanał Eleven na żywo można obejrzeć w ofercie wielu platform telewizyjnych ale także na żywo online. Kanały z linii Eleven dostępne są u wszystkich operatorów satelitarnych czy wielu kablowych a ponadto za pośrednictwem platform online dostępnych w internecie. Najpowszechniejszą z platform telewizyjnych online jest portal Player plus w jakim za miesięczny dostęp do stacji Eleven należy zapłacić 15 zł. Po kupieniu usługi, klient zyskuje dostęp do wszelkich transmisji telewizyjnych jakie pokazywane są na kanałach Eleven w tym dodatkowo grand prix F1.

Formuła 1 sezon 2019

Sezon zainauguruje się w marcu wyścigiem w Australii. Pierwsze GP zostało zaplanowane wyścig został zaplanowany na 17.03.2019 natomiast już dwa dni wcześniej będzie można obejrzeć treningi z udziałem wszelakich teamów, w tym jeszcze ekipy Kubicy. W marcu i kwietniu na fanów F1 czekają grand prix w Bahrajnie jak również Chinach. Pod koniec kwietnia F1 rozpocznie serię grand prix w Europie, które potrwają aż do września 2019. W tym okresie seria F1 odwiedzi między innymi Francję, Niemcy, Włochy.

We wrześniu grand prix formuły 1 przeniosą się do Azji a wkrótce do Ameryki Północnej i Południowej. Sezon Formuły 1 zamknie się 1. grudnia GP Abu Zabi. Razem w 2019 r nakreślonych zostało dwadzieścia jeden grand prix f1.

Na rok 2019 do Formuły 1 zgłosiło się dziesięć teamów, a każdy zespół reprezentowany będzie przez 2 pierwszych kieroców f1 i prawdopodobnych zawodników rezerwowych.

Oglądaj wszystkie wyścigi Formuły 1 na żywo w telewizji i internecie – kanały do wszystkich transmisji dostępne są na stronie https://www.mecze24.pl/formula-1

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.