Strona główna Aktualności Analiza białoruskiej Wyszejszaja Liha

Analiza białoruskiej Wyszejszaja Liha

1161
0
PODZIEL SIĘ

Mimo wszechobecnej epidemii koronawirusa piłkarze białoruskiej Wyszejszaja Liha cały czas toczą batalię o tytuł mistrzowski. O tym kto zwycięży w tej walce dowiemy się dopiero za kilka miesięcy. Jednak już teraz możemy wyróżnić kilku faworytów do tego tytułu.

BATE Borysów

Żadna inna drużyna nie będzie miała takiego apetytu na tytuł mistrzowski gracze z Borysowa. Zespół BATE ostatnimi laty całkowicie zdominował białoruską ligę. Zasiedli na tronie w 2006 roku i przez 13 długich lat nie oddali tytułu mistrzowskiego. Sytuacja zmieniła się w zeszłym sezonie kiedy to hegemonię graczy z Borysowa przerwali zawodnicy Dynama Brześć.

Dynamo Brześć

Skoro już gracze z miasta Brześć potrafili przerwać dominację drużyny z Borysowa to może i planują zasiąść na tronie mistrza dłużej niż przez jeden sezon. W zeszłym sezonie zespół ten był praktycznie nie do pokonania. Piłkarze Dynama ulegli zaledwie raz. Dodatkowo 6 razy podzielili się punktami z rywalami a aż 23 razy wychodzili z pojedynków zwycięsko.

Szachcior Soligorsk

Piłkarze z Soligorska od dobrych kilku lat stanowią czołówkę ligi białoruskiej. Niezmiennie od 2010 roku stają na podium białoruskiej ekstraklasy. W tym czasie aż sześciokrotnie byli wicemistrzami kraju i 4 razy trzecią najlepszą drużyną ligi. W swojej historii drużyna z Soligorska tylko raz triumfowała w lidze. Było to w 2005 roku. Obecna dyspozycja piłkarzy Szachciora jak najbardziej pozwala na zestawianie ich w liście faworytów do zwycięstwa w lidze.

Dynamo Mińsk

W ostatnim sezonie wypadli poza podium ligi, jednakże ten klub cały czas stanowi czołówkę. Podobnie jak wyżej wspomniani gracze z Soligorska tak samo piłkarze z Mińska w ostatniej dekadzie regularnie meldowali się w najlepszej trójce ligi. Kto wie, być może ten sezon będzie właśnie ich.