Strona główna Artykuły bukmacherskie Regularni gracze podczas pandemii koronawirusa obstawiają więcej

Regularni gracze podczas pandemii koronawirusa obstawiają więcej

983
0
PODZIEL SIĘ

Zamknięte szkoły, przedszkola, zakłady pracy. Zakaz wychodzenia z domu bez szczególnie ważnej potrzeby. Pandemia koronawirusa potężnie odbija się na naszym życiu oraz gospodarce. Mimo tego, jak pokazują badania, rynek gier hazardowych ma się całkiem dobrze

Jak się jednak okazuje – nie cały. Złote żniwa przeżywają głównie kasyna wirtualne. Te w przeciwieństwie do stacjonarnych kasyn i zakładów bukmacherskich nie zostały uderzone tak mocno przez efekty pandemii. Bukmacherzy wprost wręcz zwracali się do rządu o finansową pomoc.

Z kasyn stacjonarnych do sieci

Rynek gier hazardowych w związku z pandemią musiał szybko zmienić kurs. Kasyna online musiały szybko dostosować się do nowych warunków. Zdaniem analityków, liczba zakładów mogła spaść nawet o 60 proc.

Ogromny wpływ na ten “hazardowy boom” miał również jeszcze jeden czynnik – zamknięte galerie i miejsca rozrywki sprawiły, że Polacy zaczęli szukać innych form na spędzanie czasu wolnego, głównie za pośrednictwem internetu. A nic nie zapewnia tyle emocji, co zakłady i gry hazardowe.

E-sport rośnie w siłę

Oczywiście bukmacherzy nadal próbują utrzymać się na powierzchni, na przykład, poprzez promowanie zakładów sportów wirtualnych. Ich fani zaznaczają, że w tej kategorii nie trzeba znać się na sporcie, bo o wszystkim decyduje los komputerowy.

Odrobiną optymizmu napawa także rosnąca popularność rozgrywek e-sportowych. Sporo emocji budzą także szwedzkie wyścigi konne przy pustych trybunach oraz zakłady na mecze ligowe do tej pory mało znane, które nie zostały odwołane przez koronawirusa. W tej chwili trudno jednak jednoznacznie określić, czy bukmacherom uda się obronić – przypomnijmy niekoniecznie najlepsze – wyniki z zeszłego roku.

W czasie pandemii gracze grają agresywniej

Wzrost liczby graczy w formie online specjalnie nie dziwi – to zakładanie się i hazard w czasie przymusowego zamknięcia pozwala na wprowadzenie nutki emocji i nieprzewidywalności do kolejnych, nakładających się na siebie dni.

Jednak ciekawe jest to, że przedstawiciele internetowych gier hazardowych zauważyli wzrost kwot obstawianych przez stałych klientów. Badania, przeprowadzone zostały na rynku brytyjskim, jednak w Polsce sytuacja nie wydaje się być znacząco różna. Zdaniem ekspertów, przyczyn tego wzrostu może być kilka, choćby.:

  • brak możliwości wydawania pieniędzy na inne rozrywki (zamknięte galerie, kina i inne źródła rozrywki)
  • frustracja wywołana izolacją społeczną
  • odreagowanie stresu spowodowanego pandemią
  • niepewna sytuacja gospodarcza – gracze paradoksalnie nie mając pewności co do stabilności zatrudnienia zaczynają żyć “tu i teraz”, licząc przy tym na większe wygrane.

Hazard online – na co zwrócić uwagę

Szeroki dostęp do kasyn i zakładów online ma też negatywny wpływ na społeczeństwo – coraz większym problemem staje się uzależnienie od hazardu. I to nie tylko wśród dorosłych – coraz młodsze osoby sięgają po nielegalny hazard, a Krajowa Administracja Skarbowa radzi, by uważnie sprawdzać, na jakie strony zaglądają dzieci.

Co jednak w sytuacji, gdy jesteś osobą dorosłą, chcesz spróbować wejść w świat hazardu i jednocześnie nie chcesz podejmować ryzykownych zachowań? – Zanim zaczniesz przygodę z kasynem lub bukmacherem w internecie, sprawdź wiarygodność miejsca, w którym chcesz wydać pieniądze. Sprawdź, czy firma ma licencję na działalność na terenie Unii Europejskiej i Polski, jaką ma renomę i jakie bonusy oferuje na start – mówi Klara Czerwińska, ekspertka w tematyce kasyn online i gier hazardowych. – Bardzo ważne jest, by gracze początkujący ustalali sobie limity kwot, jakie chcą przeznaczyć na grę.I co najważniejsze – by nie liczyli od razu na wielkie wygrane, a raczej potraktowali grę jako rozrywkę – dodaje.

Ekspertka proponuje również, by przed rozpoczęciem przygody z grami hazardowymi sprawdzić ranking kasyn, który prezentuje listę licencjonowanych firm, które działają w Polsce.

Czy warto ufać opiniom z sieci?

Internet pełen jest porad dla początkujących graczy. Strategiami dotyczącymi gier hazardowych można zapełnić sporych rozmiarów książkę. Problem w tym, że jeśli zdecydujesz się z nich skorzystać – możesz stracić dość spore pieniądze.

“Najlepsze systemy gier hazardowych” oferowane na wielu stronach często były obalane, a wręcz wyśmiewane przez ekspertów. Pół biedy, jeśli znalazłeś je za darmo – gorzej, jeśli trzeba było za nie zapłacić. Jedyną rzeczą – jak podkreślają specjaliści – której warto się trzymać, to chłodna logika i cierpliwość. Dzięki nim możesz uniknąć wielu rozczarowań.

Podsumowanie

Rynek gier hazardowych z pewnością nie pozostanie obojętny na pandemię koronawirusa. Z jednej strony sytuacja może przynieść straty branży bukmacherskiej, z drugiej – kasyna online mogą liczyć na spore żniwa.

Jeśli uważasz, że to dobry czas na rozpoczęcie swojej przygody z hazardem online, przygotuj się do niej, odstawiając na bok emocje. Zacznij od gier za niższe stawki, w sprawdzonych, licencjonowanych firmach. I pamiętaj – kasyna to rozrywka a nie sposób na odbicie się od finansowego dna.