Strona główna Artykuły bukmacherskie Na czym polega azjatycki handicap?

Na czym polega azjatycki handicap?

1111
0
PODZIEL SIĘ
Bukmacherzy w Polsce

Początkujący gracze, szukając informacji na temat zakładów bukmacherskich, coraz częściej trafiają na słowa i definicje, których po prostu nie znają. Jednym z takich stwierdzeń jest bez wątpienia azjatycki handicap, który został również wprowadzony na platformie VOdds. Na czy on konkretnie polega?

Azjatycki handicap na platformie VOdds

Platforma VOdds to jeden z liderów w branży gier elektronicznych. Dzięki swojemu zasięgowi pozwala lepiej poznać zakłady bukmacherskie, gdyż oprócz wielu objaśnień proponuje już gotowce, najlepsze pod daną grę. Tam też znajdziemy informację dotyczącą azjatyckiego handicapu. Sprawa z pozoru skomplikowana, jest naprawdę łatwa do zrozumienia.

Azjatycki handicap to, krótko mówiąc pewnego rodzaju pomoc udzielona graczowi, poprzez podwyższenie jego szans na zwycięstwo. Najlepiej posłużyć się przykładem. Załóżmy, że przed danym meczem postawimy przy jednej z drużyn kurs (-1). Zakładamy wtedy, że za strzelanie będzie odpowiedzialny drugi zespół. Chcąc wygrać musimy na nią liczyć, bo jeśli zdobędzie ona więcej bramek, to my też okażemy się zwycięzcami.

System azjatyckiego handicapu eliminuje w pierwszej kolejności remisy, ponieważ kreuje w ten sposób sytuację jakoby każda z drużyn miała 50% szans na wygraną. I taką taktykę pochwala także bukmacher. Dając możliwość postawienia azjatyckiego handicapu pragnie wyrównać szanse każdej z drużyn.

Rodzaje azjatyckiego handicapu

Azjatycki handicap w swojej prostocie doczekał się również pewnego podziału. Wśród kilku opcji mamy m.in. handicap 0:0 czy 0:1. Jak one wyglądają i czym się różnią?

  • Handicap 0:0 – jest to sytuacja, w której przegrywamy tylko i wyłącznie po złym postawieniu zwycięzcy danej rywalizacji. Jeśli padnie remis pieniądze są nam zwracane,
  • Handicap 0:1 – w tym przypadku pieniądze są zwracane, kiedy padnie tylko jedna bramka. Zakład jest wygrany tylko wtedy, gdy pada w przypadku dwóch bramek. Jeśli zaś słabsza drużyna wygra lub nawet zremisuje to tracimy pieniądze,
  • Handicap 0:2 – sytuacja, w której faworytom odejmujemy dwa gole, a drużynie słabszej dodajemy dwie,
  • Handicap 0:1/2 – faworyt jest tutaj na słabej pozycji przed meczem. Zaczyna on spotkanie od 1/2 straty bramki. Słabsza drużyna jest tutaj w lepszej sytuacji, bo te 1/2 gole ma dodane.
  • Handicap  +1.5 lub -1.5 – faworyt rozpoczyna tutaj mecz ze stratą 1.5 bramki,
  • Handicap  0, +0.5, -0.5 – rodzaj podwójnego handicapu. Połowa traktujemy jako handicap 0:0, a resztę jako handicap 0:1/2,
  • Handicap – 0,5 ‚-1 ; +0,5 , +1 – kolejny podwójna opcja. Rozdzielamy handicap na dwie części: handicap 0:1 i handicap 0:1/2.