Już tylko kilka dni pozostało nam do meczu otwarcia mundialu w Rosji. Postanowiliśmy przyjrzeć się więc kto ma największe szansę aby zagrać ponad stan i wrócić bez medalu ale z podniesioną głową.

Z pierwszych dwóch grup postanowiliśmy wyróżnić Egipt i Urugwaj. Wydaje się, że to te dwie drużyny mogą sprawić niespodziankę i kto wie czy nie znaleźć się nawet w ¼ finału. Egipt swoją siłę będzie opierał na mocnej defensywie i grze Mohameda Salaha. Urugwaj natomiast to solidna drużyna z dwoma bombardierami w ataku : Luisem Suarezem i Edisonem Cavanim. Drużyna z Ameryki Południowej na dwóch poprzednich mundialach wychodziła z grupy. Wydaję się, że podobnie może być i w tym roku.

W grupach C i D w oczy od razu rzucają nam się dwie solidne europejskie drużyny czyli Islandia i Dania. Szczególnie ci drudzy mogą mocno namieszać w nadchodzącym turnieju. Dania już podczas eliminacji pokazała, że zbudowała sobie mocną drużynę. Warto przypomnieć tutaj choćby naszą porażkę z Duńczykami 0-4. Islandia natomiast o niesamowici wojownicy, którzy głównie walecznością awansowali na mundial. Trafili oni na bardzo wyrównaną grupę z Nigerią i Chorwacją gdzie praktycznie każdy może wygrać z każdym.

U bukmacherów nie postawilibyśmy natomiast na Serbie i Szwajcarów. Obie drużyny grają zupełnie inny futbol. Serbowie to drużyna stawiająca mocno na fizykę i operująca głównie na sile. Szwajcaria buduje swój zespół od dobrych kilku lat. W tej drużynie praktycznie nic się nie zmienia ale brakuje lidera, który mógłby wyciągnąć z tej drużyny 110%.

Z dwóch ostatnich grup trzeba wskazać na Polskę. Biało-Czerwoni pod wodzą Adama Nawałki zaszczepili sobie gen wygrywania. Polacy na mundial przyjadą w dość solidnym składzie na czele z Robertem Lewandowskim. Porównując naszą kadrę z np. Serbią czy Szwajcarią wydaję się, że nie mamy się czego wstydzić. Najważniejszy na pewno będzie pierwszy mecz z Senegalem, który może przesądzić o awansie z naszej grupy.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.