Strona główna Artykuły bukmacherskie Rodzaje zakładów sportowych (część 2)

Rodzaje zakładów sportowych (część 2)

1105
0
PODZIEL SIĘ

W kolejnej części artykułu o sposobach zakładów przytoczymy kolejne, pewnie mniej rozpowszechnione niż choćby 1X2, Over/Under czy Handicap, jednak równie zachwycające formy obstawiania wydarzeń sportowych. W owym artykule opowiemy na czym polegają m.in. zakłady na podwójną szansę, HT/FT czy określony wynik.

Podwójna szansa
Jest to typ zakładu opierający się na tym, że określone wydarzenie może zamknąć się trzema wynikami. Dobrym przykładem będzie tutaj 1X2, jaki określa to czy wygra pierwsza Drużyna, czy będzie remis lub zwycięży 2. Drużyna. Dodając do tego podwójną szansę, bukmacher oferuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej ekipy lub remis), X2 (powodzenie 2. ekipy lub podział punktów) i 12 (wygranie 1. drużyny lub wygranie drugiej ekipy). Przykład wydarzenia: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Użytkownik stawia kupon z zakładem na to spotkanie 1X (wygra Bayern lub będzie remis). Event kończy się wygraną Bawarczyków 2:1. Postawiony zakład jest więc wygrany! Gdyby padł remis, również kupon byłby zwycięski. Jedynie w przypadku zwycięstwa Borussii Dortmund klient przegrałby owy kupon.

HT/FT
HT/FT są to skróty od angielskich objaśnień Half Time a także Full Time. Typując zakład szacuje się rezultat spotkania do przerwy a także końcowy. Wnosząc taki zakład, typer typuje na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej części i jaki będzie na koniec Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (zakład: w pierwszej połowie na remis, a ostateczny wynik będzie korzystny dla kadry Arsenalu). W pierwszej części wydarzenia był remis 1:1, a w następnej części Arsenal zdobył kolejną bramkę oraz wygrał spotkanie. Twój zakład okazuje się zwycięski – do przerwy był remis zaś event ostatecznie wygrał Arsenal. Zaznajom się z promocjami oraz bonusami bukmacherów oraz następnie odbierz np. totolotek oferta 20 za darmo na start. Właściwie wszelkie firmy bukmacherskie dają dla nowych typerów darmowy typ, bonus powitalny czy zakład bez ryzyka porażki.

Dokładny wynik
Jest to jeden z najbardziej ryzykownych rodzajów zawierania zakładów. Możliwości precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego zdarzenia jest niezwykle dużo. Ma to swoje plusy i minusy – kursy są wysokie i możliwe wygrane duże, jednakże też prawdopodobieństwo trafienia dokładnego rezultatu jest znacznie małe. W takim zakładzie użytkownik typuje po prostu dokładny wynik spotkania – i wyłącznie w przypadku gdy go trafi triumfuje, choćby minimalnie inny rezultat sprawia, iż typ jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej części wydarzenia gracze z Poznania prowadzą 1:0, ale w drugiej części Legia odwraca losy spotkania i zdobywa dwa gole oraz wygrywa wydarzenie 2:1. Gracz typujący taki wynik zwycięża zakład!

Obie drużyny strzelą
Jest to również niesamowicie powszechny rodzaj zakładu, w jakim należy ustalić czy w danym wydarzeniu obie ekipy zdobędą przynajmniej po bramce czy też nie. Zakład ten jest niezwykle często stosowany w spotkaniach dwóch bardzo wyrównanych i ofensywnie grających drużyn. Wtedy ogromnie możliwe jest to, że obie ekipy strzelą gole a wydarzenie zakończy się wysokim rezultatem. Typując taki kupon warto przeanalizować ostatnią formę strzelecką obu zespołów i stwierdzić prawdopodobieństwo takiego rezultatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here