No właśnie, bukmacherka opiera się tak naprawdę na kursach. A czy na pewno wszyscy dobrze wiedzą co to jest, i przede wszystkim, jakie są jego rodzaje? Postaram się w tym temacie przedstawić w szybki sposób trzy najbardziej znane i najlepsze techniki liczenia kursów.

KURS EUROPEJSKI (DECIMAL)

Jest to chyba najpowszechniejszy system liczenia kursów. Przedstawia nam on liczbę dziesiętną. Jeśli przez liczbę dziesiętną pomnożymy stawkę, to otrzymamy sumę wygranych. Jeżeli chcemy policzyć sam zysk, to od sumy wygranych należy odjąć postawioną wcześniej stawkę.

Przykłady: 1.30; 2.50; 2.11;

KURS BRYTYJSKI (FRACTIONAL)

Używa się go – jak sama nazwa wskazuje – głównie w Irlandii i Wielkiej Brytanii i jest często nazywany też kursem ułamkowym ze względu na swoją postać.. Kurs ten wskazuje nam ile wyniesie sam zysk, jeśli operujemy jakąś kwotą. Jeżeli pomnożymy naszą stawkę przez kurs brytyjski to otrzymamy ew. zysk na czysto.

Przykłady: 2/5; 4/11; 20/3;

KURS AMERYKAŃSKI (AMERICAN)

Ten znowu rodzaj jest powszechny głównie w Stanach Zjednoczonych. Jest on nieco inny od reszty – kursy te dzielimy na ujemne i dodatnie. Żeby wytłumaczyć to jaśniej: jeśli przed kursem jest “-“, to znak, że tyle musimy postawić jednostek, żeby zysk wyniósł 100. Jeżeli jest “+”, to tyle wygramy z każde postawione 100 jednostek.

Przykłady: -130; +200; +212

Jeśli chcesz zobaczyć czy przetestować rodzaje kursów, to spokojnie zrobisz to online. Wystarczy wejść tutaj, wpisać któryś z kursów i kliknąć na “convert” – wtedy automatycznie pojawią nam się takie same kursy, tyle że w innych rodzajach wyżej opisanych.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.