Strona główna Aktualności Poker w kinie dokumentalnym

Poker w kinie dokumentalnym

900
0
PODZIEL SIĘ

Z pewnością znasz kilka filmów, w których jednym z głównych tematów został poker oraz gra w pokera. Zazwyczaj takie filmy są pełne akcji, ciężko jest odwrócić od nich wzrok. Co, jeżeli jednak chcesz zobaczyć film dokumentalny na temat tej gry? Czy jest w ogóle jakaś szansa, aby taki film znaleźć. Na rynku filmowym znajduje się kilka takich filmów, niektóre lepsze, niektóre gorsze. My chcemy Wam przedstawić tylko te, które są uważane za najlepsze. 

Poker online jest obecnie dostępny na wielu platformach, lecz czy nowi gracze wiedzą o grze dostatecznie dużo? Słowo pisane może nie trafiać do każdego. Dlatego też filmowcy zdecydowali się na wyprodukowanie filmów o tematyce pokera, aby można było się z nich dowiedzieć kilku najciekawszych informacji. Jednym z najbardziej ekscytujących filmów o tej tematyce jest „Boom”. Został on wyreżyserowany przez Jaya Rosekratza oraz przez Taylora Caby. Obaj panowie mają już kilka ciekawych filmów na swoim koncie, więc „Boom – The Incredible True Story of Online Poker” zapowiadało się nadzwyczaj świetnie. 

Wydarzeniem, które otwiera film jest wielka wygrana Chrisa Moneymakera. Poker był oczywiście bardzo popularny jeszcze przed tym wydarzeniem, lecz reżyser wybrał właśnie to, jako najbardziej znaczące w historii pokera, głównie dlatego, że chce on mówić o pokerze online. Film opowiada o tym, z czym zmagają się doświadczeni pokerzyści, na czym polega cały system oraz jak trudno jest wygrać. Film dla niektórych może być szokujący, lecz jak najbardziej jest on informacyjny. 

Film „Boom – The Incredible True Story of Online Poker” mówi raczej ogólnie o pokerze, lecz można się z niego dowiedzieć również wiele o osobach, które rzeczywiście grają w pokera, co im się przydarzyło i jak wygląda gra od podszewki. Jeśli jednak szukacie czegoś innego i chcecie na przykład dowiedzieć się, co ukrywa się w umyśle zwycięzcy, koniecznie musicie zobaczyć film o Danielu Negranu. 

Daniel Negranu to pokerzysta, który w swoim życiu przeszedł już przez naprawdę wiele. Pokerzyście nie brakuje talentu w grze, został on ogłoszony pokerzystą roku. W filmie można się dowiedzieć, co dokładnie myśli zwycięzca. Producent zdecydował się również umieścić w filmie wywiady z osobami, które bardzo dobrze znają Daniela. Film dla wielu stał się motywacją, aby nie rezygnować ze swoich marzeń i zawsze je spełniać, nawet jeśli kosztuje to dość dużo. 

Film o Danielu został przygotowany przez grupę PokerStars, jednej z najbardziej znanych grup zajmujących się wszystkim związanym z pokerem. Kolejny film, który wyszedł spod skrzydeł PokerStars i kolejny film o jednej ze szczególnych postaci opowiada o Grzegorzu Mikielewiczu. Grzegorz raczej nie chwali się swoimi wygranymi, bo podobno było ich niewiele, a mimo to jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pokerzystów w Polsce. To właśnie w tym filmie można poznać trochę więcej szczegółów o pokerze, a także o samej osobie Grzegorza, jak można połączyć pracę z tak ryzykownym hobby. 

Oba filmy są dostępne zupełnie za darmo na Youtube, każdy ma do nich darmowy dostęp i każdy może poznać tak ciekawe historie polskich pokerzystów. Jeśli jednak kręcą Cię międzynarodowe sławy, to koniecznie zobacz „The Devilfish”. W filmie jest mowa o nikim innym jak o Davie Ulliotcie. Jest to bardzo sławny pokerzysta z Wielkiej Brytanii, który nie bał się ryzykować. 

Według wielu osób miał on ogromny talent, którego nie bał się wykorzystywać. Łączył on pokera z bogatym życiem rodzinny (miał 8 dzieci), a przegrane nie dawały mu w kość, ponieważ zawsze udawało mu się znaleźć powód do uśmiechu. Film odkrywa osobowość Dave’a, a także pozwala oglądającemu dowiedzieć się więcej o samym pokerze. 

Filmy dokumentalne pozwolą Ci lepiej poznać samą grę, a także zobaczyć, kto gra w pokera i na co możesz liczyć. Warto zapoznać się nie tylko z suchą teorią, ale też z prawdziwymi przykładami, dlatego życzymy Ci miłego seansu.